اجرای پروژه ها

کسب و کار شرکت

اجرای پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی

باتوجه به اهمیت روزافزون و نقش کارآمد و مؤثر تعریف و اجرای طرح های بهبود، افزایش ظرفیت و توسعه ای در  مجتمع های نفت، گاز و پتروشیمی در راستای پاسخگویی به تغییرات الگوی مصرف در سطح جهانی، نیاز به ارتقاء کمیت و کیفیت محصولات تولیدی براساس استاندارهای و الزامات ملی و بین المللی، کاهش آلاینده های زیست محیطی، بهینه سازی مصرف انرژی، حذف تأسیسات و تجهیزات فرسوده از چرخه عملیاتی موجود در مجتمع ها و کاهش هزینه های مربوط و . . .

نهایتاً بهینه سازی زنجیره های ارزش، استقبال از اجرائی سازی آنها، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. در همین راستا، شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی باتوجه به سال ها تجربه در زمینه اجرای طرح های فوق الذکر در صنعت پتروشیمی، آماده ارائه هرگونه خدمات در راستای اجرایی سازی آنها من جمله انجام عملیات طراحی مفهومی، ارائه خدمات طراحی و مهندسی بنیادی، اجرای پروژه های، ارائه خدمات خرید، نصب و ساختمان و راه اندازی خواهد بود.

اجرای طرح های زیربنایی و ساختمان

شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی مفتخر است در طی فعالیت چندین ساله خود، خدمات متعددی را در زمینۀ طراحی، اجرا و نظارت بر طرح ها و پروژه های ساختمانی و زیر بنائی مختلفی از جمله: راه و راه آهن، پل و تونل ها، فرودگاه، اسکله، خطوط انتقال و تأسیسات مربوطه، سیلو، ابنیه سنگین فلزی و بتونی، مجتمع های صنعتی و پالایشگاه و نیروگاه، تصفیه خانه، مجتمع های مسکونی، بهسازی و

اصلاح اراضی و سایر طرح های زیربنایی به ویژه در صنعت پتروشیمی را با کیفیت مطلوب و متناسب با استانداردها و الزامات ملی و بین المللی در گسترۀ جغرافیای کشور به اتمام رسانیده است. این فهم سبب گردید که شرکت علاوه بر حرکت در مسیر توسعه زیرساخت های مورد نیاز صنعت پتروشیمی، در توسعه اجتماعی و فرهنگی مناطق مربوطه نیز سهیم باشد، بطوریکه ساخت برخی از شهرک ها، بیمارستان، فرودگاه و راه های احداث شده علاوه بر استفاده در صنعت، مورد استفادۀ عموم نیز قرار داشتند و به عنوان افتخاری در کارنامه آن ثبت شده اند.

مشاوره مدیریت طرح (MC)

از جمله تعهدات اصلی شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی در طول سالیان متمادی در فضای کسب و کار خود، تهیه فهرست سازندگان، پیمانکاران و مشاوران مورد تأیید صنعت از طریق شناسایی مستمر طیف گسترده ای از شرکت های داخلی و خارجی و ارزیابی توانمندی و تعیین صلاحیت ایشان در ارائه خدمات و محصولات مورد نیاز صنعت می باشد.

در این راستا، شرکت با استقرار ساز و کارهای مرتبط با بررسی تقاضاهای دریافتی و تعیین صلاحیت شرکت های متقاضی ورود به فهرست مصوب شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، هر ساله فهرست مذکور را بازنگری و از حیث کمی و کیفی ارتقا می بخشد. فهرست منتج از فعالیت جهت ارائه بهترین گزینه های متصور در راستای خلق ارزش بهینه برای صاحبان طرح ها و پروژه ها و مجتمع های تولیدی (زمان، کیفیت و هزینه) در اختیار صنعت قرار می گیرد.

تدارکات و تامین کالا

شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی؛ همواره در تلاش است با تکیه بر تجربه، دانش مدیران و مهندسین خود، در راستای ارتقاء خدمات فنی-مهندسی مورد نیاز طرح ها و پروژه های اجرائی صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به ارائه خدمات جامع و نوآورانه در زمینه ارائه خدمات مهندسی، خرید، ساختمان و نصب و راه اندازی بپردازد.

همزمان با تغییر فضای کسب و کار و تدوین اهداف و حوزه های کلان فعالیت و هم راستا با استراتژی شرکت به منظور دستیابی به اهداف مذکور، تغییرات اساسی در ساختار سازمانی مدنظر قرار گرفت. در این راستا دپارتمان ها و بخش های مختلف شرکت بازنگری و محدودۀ فعالیت، مسئولیت و اختیارات آنها باز تعریف گردید که از آن جمله می توان به ایجاد زیرساخت های لازم جهت انجام فعالیت های مهندسی، توسعه زیرساخت های ضروری جهت انجام خریدهای پروژه ها و مجتمع های تولیدی و ایجاد مشارکت های کلیدی اشاره نمود. لازم بذکر است، شرکت در ارائه خدمات ساختمان و نصب از شیوه مشارکت با شرکت های توانمند فعال در این زمینه نیز استفاده می نماید.

برگزاری مناقصه و عقد قرارداد

شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی با تکیه بر سال ها تجربه، تخصص و بکارگیری نیروی آشنا به صنعت، شناسایی و ارزیابی طیف گسترده ای از سازندگان، پیمانکاران و مشاوران داخلی و خارجی، شناخت و ابداع روش های کارآمد و مؤثر درخصوص ارزیابی های پیشنهادات وارده، همواره درصدد تأمین کیفیت مورد انتظار کارفرمایان خود بوده و در این راستا توانسته است در طی فعالیت خود عهده دار تهیه اسناد و برگزاری مناقصات شمار زیادی از طرح ها و پروژه های توسعه ای در حوزه های نفت،گاز و پتروشیمی به ارزش بالغ بر 17 میلیارد دلار باشد.

از مهمترین توانمندی های شرکت که همواره محل مراجعه صاحبان پروژه ها می باشد، تدوین پیشنهاد استراتژی های مناسب اجرای پروژه باتوجه به شرایط درونی و پیرامونی آنها می باشد. در این راستا، شرکت باتوجه به تجربه سالیان متمادی برگزاری طرح های توسعه ای، علاقمند است که تجربیات خود را جهت بهینه سازی زنجیرۀ ارزش بازیگران صنعت پتروشیمی، با صاحبان پروژه ها به اشتراک گذارد.